nov. 23., Sze
|Location is TBD
Tudatos Szokások Támogatókör
Szeretettel várunk a körben, ahol támogató környezetben, testorientált gyakorlatokkal mélyítheted a tudatosságod, és aktiváló munkalapokkal erősítheted az elköteleződésed, hogy képes légy megküzdeni a kívánt szokásváltoztatással: egy új szokás beépítésével vagy egy negatív megszüntetésével, esetleg

Időpont és helyszín
2022. nov. 23. 17:00 – 2022. nov. 24. 20:00
Location is TBD
Az eseményről
A szokásaink kialakítására vonatkozó kutatások azt mutatják, hogy átlagosan 66 nap gyakorlásra van szükség ahhoz, hogy egy cselekvés automatikussá váljon. Mitől függ, hogy mennyi idő alatt épül be az új viselkedésminta? A nehézségétől, azaz attól, hogy mennyire tudunk megküzdeni a viselkedésváltozással járó stresszel, ami autonóm védekezési reakciókat (küzdelem, megfutamodás, tehetetlenség) válthat ki bennünk, és kudarctörténeteket szül. Ahhoz, hogy megtudjunk küzdeni a testünket uraló feszültséggel, ami távol tart minket a változástól, állapotot kell váltanunk, ami a polivagális létrán modellezve azt jelenti, hogy fel kell jutnunk annak legfelső fokára, a biztonság és összekapcsoltság állapotába. Ekkor fókuszáltan és nyugodtan megtehetjük az első lépést a változás irányába.
Az új viselkedés tanulásának folyamata akkor optimális, ha az esetek 85 százalékában sikerül teljesítenünk a célt, a 15 százaléknyi sikertelenség pedig arra ösztönöz minket, hogy még jobban csináljuk. Így mérhető, hogy optimális nehézségű célt tűztünk-e ki magunknak.
A tanulmányokból azt is tudjuk, hogy a rendszeres gyakorlás (ugyanakkor, ugyanazon a helyen) hatása tartósabb változást eredményezhet, és az így beépült tapasztalatok által a viselkedés automatikussá válik, azaz kontextustól függetlenül, bárhol és bármikor alkalmazni tudjuk a tanultakat.
Továbbá a siker fontos eleme, hogy legyenek társaink, akik a cél eléréséig támogatnak minket, illetve az, hogy élvezzük a változtatás folyamatát, mert az motivál minket.
Ezekre a tényekre épül a Tudatos Szokások Támogatókörének szemlélete és gyakorlata.
Szeretettel várunk a körben, ahol támogató környezetben, testorientált gyakorlatokkal mélyítheted a tudatosságod, és aktiváló munkalapokkal erősítheted az elköteleződésed, hogy képes légy megküzdeni a kívánt szokásváltoztatással: egy új szokás beépítésével vagy egy negatív megszüntetésével, esetleg egy pozitívval való helyettesítésével.
Mire számíthatsz a foglalkozásokon:
- testfókuszú feladatokra, amelyek segítségével megismerheted az autonóm működésed, és tudatosíthatod a korlátozó reakciómintáidat,
- testorientált munkára, amelynek segítségével oldhatod a feszültséged, és megteremtheted a belső biztonságod, hogy el tudj mozdulni a változás irányába,
- aktiváló munkalapokra, melyek segítenek megtervezni a megküzdési stratégiádat és monitorozni annak eredményességét a mindennapokban,
- támogató kapcsolatokra, melyek nemcsak a foglalkozásokon, hanem a találkozók közötti időszakban is megtartanak.
Az, hogy milyen rendszeresen jársz a foglalkozásokra, rajtad múlik, de érdemes elköteleződni mindaddig, amíg el nem érted azt, amit szeretnél.
Csatlakozz a Tudatos Szokások Támogatóköréhez!
Kéthetente szerdán 17–20 óra között találkozunk Budapesten.
A támogatókör részletei:
Csoportvezető: Gulbert Lili, mentálhigiénés szakember
Csoport jellege: nyitott, bármikor lehet csatlakozni, és nem kell elköteleződni
Foglalkozások ütemezése és időpontja: kéthetente szerdán 17–20 óra
Helyszín: Budapest (a pontos helyszínről később tájékoztatunk)
Részvevők száma: minimum 4 fő, maximum 6 fő
Részvételi díj: ami belefér 6000-10000 Ft
Regisztrációs díj: 2000 Ft
Jelentkezés folyamata:
1. Regisztráció a honlapon vagy az info@liligulbert.com e-mail címen
2. Online jelentkezési lap kitöltése
3. Regisztrációs díj befizetése (ezzel véglegesíted a jelentkezésed)