Traumatudatos női vezetői kör
ápr. 18., Cs
|Fényes Adolf u. 6
Szupervíziós csoport olyan női vezetőknek, akik szeretnék egyesíteni és autentikusan kifejezni a bennük rejlő együttérzést és erőt.
Time & Location
2024. ápr. 18. 17:00 – 2024. okt. 17. 21:00
Fényes Adolf u. 6, Budapest, Fényes Adolf u. 6, 1036 Hungary
About the event
„A négyfős körben teret adunk az ünneplésnek. Ünnepeljük a megtartó erőnket, érzékenységünket, kreativitásunkat és szépségünket. Ünnepeljük, milyen messzire jutottunk azóta, hogy anyáink, nagyanyáink és dédanyáink elkezdték felemelni a hangjukat. Örökségünket ápolva kutatjuk egyedi hangunk erejét, hogy megtanuljunk könnyed magabiztossággal teret adni önmagunknak és annak a változásnak, amelyet kapcsolatainkban, közösségeinkben, bizonyos környezetekben vagy a világunkban látni szeretnénk.” – Gulbert Lili, mentálhigiénés szakember, a kör facilitátora
A Traumatudatos női vezetői kört az Újrakezdők önismereti csoport és a Systemic Leadership Activation-tanácsadás együttesen inspirálta. Arra fókuszál, hogy támogatást adjon az elfáradt, vezetői pozíciójukban elveszett vagy ismétlődő negatív kapcsolati helyzeteikkel mit kezdeni nem tudó nőknek. A szupervíziós csoportfoglalkozásokon a résztvevők mélyebben megismerhetik önmagukat szakmai környezetükben, illetve megtanulhatják tudatosabban alakítani jelenlétüket és kapcsolataikat a mindennapjaikban.
Kiket várunk a szupervíziós körben?
- akik társadalmi innovációs folyamatokat vezetnek, és ehhez együttműködéseket építenek (pl. szociális vállalkozók, nonprofit szférában dolgozó szakemberek, szervezők és civil vezetők stb.),
- akik másokat vezetnek a változás útján (pl. coachok, tanácsadók, mediátorok),
- akik szervezetek transzformációját vezetik (pl. HR-szakemberek),
- akik a jövő vezetőinek szemléletét fejlesztik (pl. oktatók, kutatók),
- akik újító folyamatokat vezetnek (pl. üzleti vezetők, vállalkozók, fejlesztők)
Hogyan dolgozunk?
Hangunkon, testünkön ott van a lenyomata a korai kötődő kapcsolataink mintáinak, szocializálódási folyamatunk milyenségének – annak, ahogyan lányból nővé értünk – és életünk meghatározó, akár sokkoló negatív élményeinek. Testtartásunk, mozdulataink kifejezik azt, amit magunkról tanultunk: hogy nőként kik vagyunk, kinek kell lennünk, vagy kinek kellene lennünk, de soha nem lehetünk. Szomatikus mintáink megmutatják azokat a rejtett meggyőződéseinket, amelyek korlátoznak minket abban, hogy biztonságban és bizonyossággal éljünk az erőnkkel, és nőként elég teret nyerjünk, azaz kiteljesedjünk, akár vezetői szerepünkben is.
A negatív szomatikus minták negatív gondolatokat, érzéseket és reakciókat generálnak, az így teremtett negatív tapasztalatok pedig negatívan hathatnak önbecsülésünkre: alul- vagy felülértékelhetjük magunkat.
A féléves szupervíziós csoportmunka célja, hogy testorientált és kognitív technikákkal segítsen a részvevőknek átdolgozni az önértékelésüket torzító, ismétlődő vezetői élményeiket. A négyórás foglalkozásokon elég időt hagyunk a mély és aktív tanulási folyamatnak:
- a szakmai élethelyzeteik és a minták tudatosításának,
- az élmény átélésének és átalakításának,
- az új viselkedésminta aktiválásának és gyakorlásának,
- a pozitív vezetői jövőkép formálásának és megerősítésének.
Mit adhat a szupervíziós kör?
A részvevők a bennük kialakuló tudatosság, megerősödő jelenlét segítségével képesek lesznek szakmai környezetük dinamikáiban olvasni és korlátozó mintáikat beazonosítani, majd tudatosan változtatni azokon, hogy felszabadíthassák önmagukban azt a természetes erőt, amellyel kiegyensúlyozottan vezethetik közösségeiket a változás útján.
A 12 alkalom alatt megtalálhatják válaszaikat a következő kérdésekre:
- Hogyan tarthatnám fenn a kapcsolatot testem intuitív bölcsességével a mindennapjaimban?
- Hogyan erősíthetném meg a kapcsolatomat a csapatommal, közösségemmel, családommal?
- Hogyan segíthetnék másoknak, hogy stresszes helyzetekben megtalálhassák a biztonságukat?
- Mi a legfontosabb nekem?
- Hogyan képzelem el a jövőmet?
- Mit tehetnék ezért a jövőért a mindennapjaimban?
A foglalkozásokon a résztvevők azon készségeiket fejleszthetik – és ehhez aktiválhatják azon belső erőforrásaikat –, amelyekkel nagy nyomás alatt is képesek tudatosan és autentikusan cselekedni:
- Egyértelműen megfogalmazni a meglátásaikat, szükségleteiket, iránymutatásaikat.
- Tartani a belső határaikat, és határt jelölni másoknak.
- Stabilan tartani a kapcsolatot önmagukkal, miközben kapcsolódnak másokkal.
- Kapcsolati fókusszal kezelni a konfliktusokat – amelyek életünk természetes velejárói, és mindig a fejlődés lehetőségét hordozzák magukban.
Miért van a női vezetőknek szüksége támogató körökre:
A megkérdezett női vezetők csaknem fele arról számolt be, hogy a munka és a magánélet egyensúlya gyakran vagy mindig felborul. A fele pedig magas szintű kiégést tapasztalt.
A nők a vezetésben más jellegű, komplexebb kihívásokkal néznek szembe, mint férfi társaik. A szervezeteknek ezt tudatosan kell kezelnie, proaktívabb és holisztikusabb megközelítéseket kell alkalmazniuk a női vezetőik támogatására a mentális és fizikai egészségük megóvásának, és a jól-létük támogatásának az érdekében.
A Traumatudatos női vezetői kör egy független mentálhigiénés program, melynek célja megteremteni azt a semleges és biztonságos teret, amibe a vezetők kimozdulhatnak, és nyíltan megoszthatják nehéz élményeiket, letehetik terheiket, töltődhetnek és új megküzdési stratégiákat fejleszthetnek a kör kölcsönös és megtartó hálójában.
Csatlakozz a 2024. április 18-án induló csoporthoz!
Féléven át minden második csütörtökön 16-20 óra között találkozunk Budapesten.
Az eseménysorozat részletei:
Csoportvezető: Gulbert Lili mentálhigiénés szakember
Időtartam: 2024. április 18.-2024. szeptember 19.
Találkozások időpontja: minden második csütörtök 16-20 óra között
Foglalkozások száma: 12
Helyszín: 1036 Budapest, Fényes Adolf utca 6-8.
Létszám: 4 fő
Jelentkezési határidő: 2024. április 15.
Részvételi díj: 240000 Ft ( 20000 Ft/alkalom)
Fizetés ütemezése: 4 részletben (60000 Ft x 4)
Az első részlet befizetésével véglegesítheted a jelentkezésed a csoportba.